8. 9. 2015

Príučky Merkúra 2.1: Zaľúbenie

V máji bol druhý ústup Merkúra (Mercury Retrograde - ďalej MR) tohto roku a tak ako v prípade toho prvého, som chcela niekedy napísať, čo sa so mnou dialo. Vedela som, že čo sa začne počas MR bude pokračovať ešte ďalších pár mesiacov a až potom budem vedieť spraviť retrospekciu. Tu je...

Včera, pred spaním, som v rámci svojho tréningu bytia v prítomnosti počúvala audioknihu od Eckharta Tolleho Nová Zem, kde na začiatku vysvetľuje spirituálne prebúdzanie. Postupne som spozorovala úžasné prehĺbenie vnútornej lásky, ktorá bola od mája (MR) mojou hlavnou transformačnou témou.

Príchod MR sa prejavuje minimálne týždeň vopred a podľa nezvyčajných snov  som vedela, že pôjde hlavne o prehĺbenie sebalásky. Moje "podvedomie" využíva druhé osoby ako brány, cez ktoré k sebe prepustím lásku a v podstate o tom je každé zaľúbenie, ktoré som kedysi prežívala. Pochopila som to po rokoch až nedávno. Myslím, že platí pre každého: Zaľúbenie je túžba nájsť vlastnú vnútornú sebalásku. No budem písať o svojich skúsenostíach...

Spomenula som si, že som sa zvykla tešiť, keď sa objaví zas niekto do koho sa zaľúbim len preto, aby som bola zaľúbená. Nemala som potrebu mať s danou osobou vzťah (a v skutočnosti som si to nikdy nevedela predstaviť), len sa mi veľmi páčil stav zaľúbenosti. Vtedy som nepochopila, že ide o hlbokú sebalásku a inú osobu som používala ako prostriedok, ako ju cítiť. Neskôr som skĺzla do hľadania a chcenia vzťahu, ako mi to diktovalo okolie a spoločnosť... i keď som sa stále nevedela predstaviť v klasickom vzťahu, kde sa ľudia navzájom vlastnia. ... ale to je už iná téma...

Ako som tento rok zistila, že zaľúbenie je o vnímaní vnútornej lásky a nie o láske k inému, či čakaní na lásku zvonka... začali sa objavovať sny, kedy ma navštevovalo Vyššie Ja - teraz to nazývam už Širšie Ja :). Navštevovalo ma ako osoby z môjho života alebo postavy z filmov. V snoch osoba ku mne pristúpila s čistou láskou a ja som jej ju vrátila. Cítila som spriaznenosť, dôveru a bezpečie pre odhalenie duševné aj telesné... odovzdanie sa. Láska medzi nami bola gravitácia prehlbujúca súznenie (nebolil to sexuálne ladené sny pre ozrejmenie).

Po zobudení som tento pocit v sebe ukotvovala vždy, keď som si naň spomenula. Zaujímavé však bolo, že dojem z osôb zo sna mal len málo spoločné s reálnymi osobami (nikto blízky, len známosti) ... každým takýmto snom som cítila, že daná bytosť je stále bližšie a bližšie môjmu stredu.... i keď asi to bolo naopak, ja som bola stále bližšie vlastnému stredu.

A teraz sa dostávam k včerajšiemu zážitku :) ... zdá sa, že som dosiahla svojho stredu... a ako toto píšem tak ma to dojíma.
Ale zároveň som aj cítila, že sebaláska sa bude ešte prehlbovať a zosilňovať... večne... nemá konca. No až teraz viem, čo je sebaláska... Hľadáme len keď nemáme a keď nájdeme tak plne pochopíme.

Ako som počúvala Eckhartovu rozpravu o kvetine, ktorá pravdepodobne inšpirovala k vzniku Zenu a spojila sa so svojim stredom, uvidela som kvet -  lotos (tarotový symbol pre hlbokú sebalásku). Vnímala som jemnú ružovú a bielu farbu. Kvet predstavoval krehkosť, jemnosť a vláčnosť .... preto sa asi mnohí boja ublíženia, no kvet sa nachádza akoby v inej realite, kde naň nič nedosiahne. Je nedotknutený, nezničiteľný a večný.

Čím je vnútorná láska hlbšia, tým viac je cítiť ako zaľúbenie bez externého objektu. Vciťovanie sa do tohto pocitu prináša dojem, akoby vnútorná láska bolo jediné, čo existuje a obsahuje aj pocity slobody, dôvery, spokojnosti, súcitu - nezávisia od externých okolností...Chcela by som napísať ešte jeden článok o sekundárnej téme poslednej MR: Príučky Merkúra 2.2, ktoré sú z môjho pohľadu tiež veľmi dôležité. Bude o rozširovaní limitov strachu a odvahe.

Tak zas nabudúce... s mojou vnútornou láskou :D
Ivet

PS: len pre info, ďalší ústup Merkúra začína 17.9., ale ovplyvňuje nás hlavne v období 14.9.-13.10.

Dodatok (11.9.)
Ešte by som chcela poznamenať, že po každej "expanzii" prichádza aj dalšia "kontrakcia" (podobne ako tu), resp. zvyšením vibrácii sa zvýraznia energie, ktoré sú príliž odlišné a začnú sa uvoľnovať. V týchto časoch je normálne sa cítiť znovu "hrozne" po dosiahnutí nových výšok. Pokaždé sa zbavujume nepotrebnej batožiny, ktorá sa zviditelní.
U mnohých ľudí som sa stretla s falošným nadšením a presviečaní sa, že sa majú výborne, lebo už raz dosiahli "to a hento", no nechceli si pripustiť následné uvolňovanie negatívnych energií a zostali stagnovať (aj roky).
Je fajn uvedomiť si a zmieriť sa (nastoliť vnútorný mier) s týmito výkyvmi, lebo aj ten zlý pocit, čo príde po expanzii, je chcený následok - vy to chcete...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára