11. 3. 2015

Príučky od Merkúra (1)

Vo februári bol ústup planéty Merkúr, čo býva poslednú dobu najnáročnejšie obdobie a mohol to pocítiť skoro každý. Nechcem ľudí separovať, ale myslím si, že pravé tí, čo "vzostupuju"/expandujú to cítili najviac (alebo len tí). Pre mňa toto obdobie bolo naozaj hrozné. Chcela som byť aktívna, robiť to a tamto, no nemohla som. Stále ma niečo brzdilo v pokroku v určitých oblastiach a nevedela som, čo by som mala robiť ak nie "hento".

Vedela som, že je ústup Merkúra, ale nechcela som si pripustiť, že môj stav je takýto len kvôli nemu. No keď sa pozerám naspäť, tak to bolo naozaj tým, no možno sa to dalo zmieniť.

Článok som nazvala príučky od Merkúra, pretože každého z nás niečo učil a je možné, že sme mali podobné myšlienky a pocity (keďže ide o globálne/kolektívne posuny a zmeny energií). Moja téma bola o slobode mojej osobnosti, duše, bytosti.... Zistení a precítení kto som, čím chcem byť. Mala som aj párdňové obdobie, keď som sa nevedela definovať vôbec a len som sa sama seba pýtala "Kto do r*t* som?!". Čo je moja osobnosť? Naša interpretácia situácii a skúsenosti je založená na presvedčeniach. Presvedčenia sú ako prekladače energii a reality... čo som bez presvedčení? Keby som nemala žiadne, kto by som bola? Už by som nebola tento človek. Musím mať nejaké presvedčenia. A ktoré sú dobré a ktoré zlé? Záleží na leveli. Vždy nejaké presvedčenie bude nevhodné aj keď predtým bolo super pozitívne... a iné...

Teraz neviem presne slovami opísať, o čom bolo práve toto krátke obdobie, ale zdá sa, že som sa nejako predefinovávala, čistila a niečo odbúravala...

Z astrologických predpovedi som sa dozvedela, že marec a apríl majú byť mesiace veľkých zmien a aktivity.
Po dozvukoch ústupu Merkúra sa aj u mňa niečo zmenilo. Zrazu. Nezmenila som nič, no zo dna na deň som mohla vyštartovať. A stále idem... Podnikám kroky a využívam energie tohto obdobia pre zmenu. Obdobie, ale môže byť náročné a vyzývavé, no len keď sme v rezistencii s tým kým sme a čo by sme mohli robiť - keď sa bránime zmene. ... Našťastie môžem povedať, že sa zmene nebránim (konečne) a veci idú pomerne hladko. Príležitosti a nápady prichádzajú ľahšie a keď sa mi hodia.

No nebolo by to pre mňa také ľahké, ak by som nekonala vo všetkých oblastiach, v ktorých mám. Je pre mňa dôležité:
  • udržiavať čisté telo; lebo keď je zahlienené, tak nálada ide dole aj inšpirácia, čo môže viesť až k beznádeji
  • byť čo najviac v tele, uzemnená; v každej aktivite, počas celého dňa.
  • pohyb; pre zdravie a rozprúdenie energií
  • stáť si za tým kto som.

A posledný bod je pravé o tom, čo som naposledy spozorovala. Posledné dni, keď som nekompromisne sama sebou a nechcem fungovať podľa škatuľkovania či konvencií, jednám, hovorím a som ako sa vnútorné cítim. Som "zarovno" so svojou dušou a duchom. Interpretujem situácie ako sa mi najviac páči, aj keď vnímam aj iné úrovne (konverzácií atď). Radšej interpretujem situácie za vecné a pozitívnejšie, ako za negatívne a povrchné. A aj napriek kritike, či inej spätnej väzbe, zostavám sama sebou a interagujem tak, aby to bolo v najväčšej rezonancii so mnou a s mojou víziu lepšej budúcnosti.

Predtým som mala problém byť sama sebou a tým ako som sa zmenila, no zdá sa že o tomto bol ústup Merkúra, a čokoľvek sa so mnou stalo mi teraz pomáha pevne stáť vo svojom svetle a na svojom mieste.

Včera som taktiež vo svojich poznámkach našla pár Basharovych výrokov k tejto téme.

1. Dievča; veľmi citlivé na energie a vnímavé, čo sa o okolo nej deje; vnímavé vo viacerých uroniach. Pýtala sa, ako môže byt menej senzitívna k týmto energiám.
Bashar povedal, že nechce byť menej senzitívna, ale má sa naučiť senzitivitu čenelovať spôsobom, ktorý jej bude príjemnejší.

"Realize who you are now, not who you were...."
"Uvedom si, kto si teraz, nie kto si bol(a)..."

"Diference in your definition creates resistance."
"Rozdiel v tvojej definícii vytvára vzdor."

Konáte, žijete, hovoríte, akoby ste boli vaše staré Ja, či nové, aktuálne Ja?

2. Iná žena; už neviem, čo sa pýtala...

"Behave as you know who you are,
then you'll be able to express it in way that doesn't seem dificult."
"Správaj sa ako, že vieš kto si,
potom budeš schopný/a sa vyjadriť spôsobom, ktorý je menej náročný."

Tak to bude pre tento krát všetko.
Veľa zdaru vo vašich projektoch!

Ivet

Doplnené: Ešte som zabudla spomenúť jedno zistenie, ktoré sa k niektorým tiež môže vzťahovať. Predtým som si myslela, že vždy "siahnem po brzde" lebo sa bojím, že veci nepôjdu, ako by som chcela, resp. pozitívnejšie a že na ceste bude veľa prekážok. Teraz som však pochopila, že toto nebol môj strach, ktorý by ma brzdil. V skutočnosti sa bojím nasadnúť na správnu cestu, lebo viem, že to bude silný pozitívny a aktívny prúd. .... taký silný, že som sa bála, že sa v ňom stratím. Stratím pocit seba v tej nekončiacej reťazi (aj keď príjemných) aktivít.... a tu znovu prichádzam k uzemňeniu - bytí v prítomnosti a v tele - byť si vedomý tela.
K tomuto nemôžem odporučiť nič iné ako Eckharta Tolleho, lebo to je všetko o čom on hovorí. Avšak (čo som zatiaľ videla a cítila) on je aj jediný, kto vyžaruje zodpovedajúce uzemňovacie energie. Netreba mu ani rozumieť na to, aby ste tieto frekvencie prijali. Stačí meditovať a počúvať jeho hlas. Zalúbiť sa do neho a vyrovnať sa jeho frekvencii.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára