V tomto module gadget sa vyskytla chyba

16. 1. 2015

Transcendentálny klystír

Nech žije klystír :)
Áno, robím to... :D občas
Chcem vám napísať o rôznych skúsenostiach, ktoré som s klystírom mala a čo som sa z nich naučila o parazitoch, ich pôsobení a čreve.

Transcendentálne zážitky
Voči klystíru som nemala moc pozitívne pocity, tak ako zo začiatku voči pôstu. Nerozumela som mu. Moje črevo a telo bolo príliš záhadné a nebola som si istá, či sa mu to bude páčiť. Avšak raz som počúvala videá o detoxe od breathariana Lincolna Gregara, kde spomenul aj klystír. Hovoril o ňom tak krásne a jednoducho, že som mu dôverovala. Povedal isté frázy, ktoré ma presvedčili: "je to len voda", "črevo je veľmi elastické a bez problému udrží aj 2 litre". Akoby to všetci robili od narodenia - normálka... Tak som si hneď objednala klystírovaciu sadu a vyskúšala. Moja prvá skúsenosť bola úžasná a neopakovateľná. Druhá čakra (oblasť čriev) mi silne vibrovala, vlnila sa a točila a hneď na to som zaspala. Bolo to veľmi prijemné a vedela som, že sa stalo niečo výnimočné.

Ďalšie razy som už nemala takéto zážitky, no raz som len tak skúsila spraviť 3 klystíry v jeden deň. To bol ďalší úžasný zážitok, ktorý sa už viac nezopakoval, no myslím, že už nemusí, lebo zmena (transcendencia) bola trvalá. Prvý klystír som si spravila ráno a nebol ničím výnimočný od predchádzajúcich. Druhý som si spravila tesne poobede a počas vyprázdňovania som cítila zmenu vo vedomí a bytí. Začala som sa cítiť ako zhúlená. Po druhom klystíri ma začalo nadúvať a neskôr (asi okolo piatej) som si spravila tretí. Znovu pri vyprázdňovaní som pociťovala zmenu v bytí a cítila som sa úžasne. Energeticky čisto, stabilne, no naplnená Láskou a dobrotou... cítila som sa ako Buddha. Vážne. Nebolo nič, čo by ma iritovalo, trápilo (minulosť, budúcnosť), a mala som chuť sa neustále usmievať. Cítila som ako žiarim a aj v situáciách, v ktorých by som sa obyčajne necítila pohodlne, som bola plná humoru a uvoľnená. ... všetko stratilo svoju vážnosť. (Poznámka: v ten deň som moc nejedla, ako zvyčajne, no detaily si nepamätám)

Získané poznatky
Toto boli najvýznamnejšie zážitky, ktoré som mala s klystírmi a teraz prejdem k detailom a "technickejším" záležitostiam.

Na klystír by sa mala používať destilovaná voda, no ja som vždy (aj pri týchto super zážitkoch) používala obyčajnú vodu z vodovodu. Nemyslím si, že je to zlé, či nebezpečné (ak voda samozrejme nie je závadná, nepitná), no voda z vodovodu sa správa v čreve inak ako destilovaná. Obe majú svoje výhody. Obyčajná voda obsahuje aj minerály a telo sa jej chce hneď zbaviť, čiže ju v sebe dlho neudržíte. Preto je fajn na vypláchnutie hmotnejších častí. Výhoda je, že telo ju nevstrebáva, preto ju vypudzuje silnejšie ~ silnejší prúd lepšie vytlačí zvyšky potravy.
Destilovaná voda je jemnejšia, telo ju začne vstrebávať a môžete ju dlhšie udržať v sebe, preto aj viac toho rozpustí a naviaže. Niekedy ju telo úplne vsaje, ak je dehydratované. Tým pádom sa aj horšie vyplavia zvyšky potravy, ak ide menej vody von.

Človek má v čreve veľmi veľa nevhodných baktérií, ktoré spôsobujú emocionálnu nestabilitu, chute, nekludnú myseľ, zimnice a i., odčerpávajú nám životnú energiu a sú toxické (spôsobujú mnoho ďalších symptómov, ktoré sú považované za choroby). Atď...
Čím prázdnejšie a zdravšie črevo, tým sme stabilnejší po emocionálnej aj mentálnej stránke. Ak je črevo zapálené a tlačia sa v ňom zvyšky potravy spôsobuje bolesť hlavy. Črevo sa zapaľuje pod plesňami ~ kvasinkami a inými baktériami. (Vraj nie sú preštudované všetky baktérie, ktoré tam mame, ale je to veľmi veľa druhov, nie len kvasinky a každý druh môže inak pôsobiť na pocity v tele - zima, horúčka, iritácia, rôzne výkyvy.)

Klystír je super vec, ale ako všetko, dá sa aj nevhodne zneužívať. Ak človek neprestáva nezdravo jesť, ale robí si klystíry, moc si nepomôže. Skôr si môže ublížiť. Črevo sa v takom prípade môže oslabiť, lebo sa vyplavujú aj prospešnejšie baktérie (ktoré bojujú proti tým, ktorých sa chceme zbaviť) a keď sa do tela dopĺňajú nevhodné potraviny, napomáha sa len tým zlým baktériám.

Predstavte si, že vnútro čreva je ako koža. Keď sa poraníte, je lepšie nechať ranu tak, nič na ňu nepatlať, lebo môže hnisať atď. ... Tak je to aj v čreve. Pre vyliečenie čreva je lepšie ho mať prázdne (klystír + pôst + Pu Erh) a následne dodať správnu stravu, ktorú telo využije na vytvorenie dobrého prostredia a vyliečenia zápalov a rán po zlých baktériách. Toto som zistila z opakovaných skúseností s klystírmi a stravou (experimentovaním).

Moje tvrdenie podporuje jeden dokument, kde robili zaujímavý experiment s probiotikami (dobré baktérie, ktoré chceme). Mali dve skupiny ľudí, kde jedna skupina konzumovala mliečne probiotické produkty a druhá zelené listy, ktoré sú ako hnojivo pre vytvorenie probiotických baktérii a dobrého prostredia. Skúmali ich exkrementy a počet dobrých a zlých baktérii. Zistili, že probiotické mliečne produkty len málo ovplyvnili pôvodný stav. Na druhej strane druhá skupina, ktorá jedla zelené listy, zaznamenala zdvojnásobenie dobrých baktérii (čo je ekvivalentné k zníženiu tých zlých). Preto vytvorenie dobrého prostredia vyhralo nad (len) dodávaním dobrých baktérii. Prostredie je dôležitejšie.

Preto pre doliečenie čriev je lepšie jesť živú stravu (hlavne zeleninu a antiseptický a antibakteriálny cesnak a cibuľu), zelené listy a piť Pu Erh (veľmi dobrý na liečenie čriev a detox, aj uzemňujúci), lebo varená strava nevytvára dobré prostredie - má zničenú štruktúru/vlákninu/vitamíny/enzýmy a pridáva do tela viac toxických látok ako prospešných. Telo sa sústreďuje na vysporiadanie sa so stravou a nie na doliečenie čriev.

Návod a inštrukcie sú jednoduché, no počas tohto čistenia a doliečenia sa vyplavujú mnohé emócie, myšlienky a energie, lebo je to aj energetické čistenie. Je to ako očistec ohňom a skôr toto energetické čistenie je výzva ako samotný pôst, či zmena stravy. A práve klystír je nápomocný, lebo sa dá rýchlejšie týchto baktérií zbaviť.

Istú dobu som si robila klystír aj s močom (keďže nemám destilátor na vodu a telo je dobrý filter) a bol tiež veľmi prospešný. Cítila som super stabilitu, robilo to dobre aj črevu čo sa týka liečenia zápalu a mala som vnútorný pocit akoby moje črevo bolo silné ako supermanovo - neprestrelila by ho ani guľka :D

Ako na klystír
1. kúpiť klystírovaciu sadu
2. naplniť 1,5 - 2 litrami teplej vody (ak nedôverujete obyčajnej vode, použite prefiltrovanú, alebo destilovanú vodu). Voda nesmie byť moc teplá, horúca. Ak by bola trochu studenšia tak to nie je také zle. Len vám bude zima. No horúca môže spraviť viac škody. Ja odhadujem teplotu len rukou.
3. naolejovať sondu, kľaknúť si - hlava dole, zadok hore a zapichnúť sondu :) jemne, moc netlačiť. Črevo ju usmerní a pustí dnu. Ak by vás to bolelo, indikuje to nejaký zápal, kdeže v konečníku sú nervové zakončenia prechádzajúce črevami.
4. pustite vodu a keď budete cítiť silný pocit na kakanie, zastavte a chvíľu počkajte. Po chvíli by sa to malo uvoľniť, ako sa rozpustia zvyšky potravy a voda sa posunie. Pocit na kakanie spôsobuje tlak nahromadenej vody, čo je prirodzené. Len sa uvoľnite. Avšak ak by ste cítili bolesť, ktorú by ste už nezniesli, prestaňte. Ďalší kráť to bude lepšie.
5. uvoľnite sa, prejdite na záchod (alebo aj utekajte :D ) a poseďte si tam, kým už nič nepôjde.
6. upozornenie. Väčšinou po klystíri, každý prvý pocit na uľavenie si, je ešte zvyšok vody, takže choďte radšej na záchod, nech si nemusíte prezliekať spodky. ;)

Výplach slanou vodou
Klystír čistí len hrubé črevo a na prečistenie celej tráviacej sústavy sa dá použiť výplach slanou vodou. Použije sa morská nejodizovana soľ (dôležité, lebo tú telo nevstrebáva). 1-2 lyžice do 1l vody, naraz sa vypije (dobré pri pôste, keď je sústava viac menej prázdna). Voda do hodiny prejde na koniec.... na toto som nemala gule, ale asi to nikdy ani nebudem robiť :D ... sú iné, jemnejšie spôsoby ako prečistiť tráviacu sústavu - napríklad namočené čia semienka, aloe a iné gély viažu nečistoty a pomáhajú prečistiť aj zvyšok tráviacej sústavy.


Tak to je odo mňa asi všetko o klystíri. No zdôrazňujem, že je to len pomôcka, nie riešenie. Nezneužívať, ale používať a využívať jeho benefity. (občasné zneužitie - pomoc po prejedení a i. je okej, ak sa poučíte. No nebuďte na seba zas príliš tvrdí.)


Ak máte nejaké neistoty, či doplňujúce otázky, neváhajte sa pýtať - možno budem mať nejakú odpoveď.

Veľa zdaru pri..... ;)

Ivet

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára