V tomto module gadget sa vyskytla chyba

22. 12. 2014

Prečo som málo písala...

Za posledný rok som nenapísala moc clánkov aj keď som mala o čom písať. Keď ma niečo inšpiruje, alebo mám zaujímavé zistenia, nenapíšem si ich a neskôr sa už na písanie necítim, lebo pôvodná správa je už preč. A toto najviac ľutujem. Nezaznamenala som ich keď som mohla a vybrala si iné aktivity, ktoré v tom momente neboli také relevantné.

Celý čas som chcela niečo napísať a cítila nutkanie k písaniu, no vnútorne som sa do toho tlačila, z čoho vznikli dlhé pauzy. Dôvodov prečo som písanie odďaľovala bolo viac, ale základ bol vždy v mojom vnútornom rozpoložení.

Prokrastinácia? Nie. Odkladám si všetky
úlohy na poslednú chvílu, lebo budem
staršia a preto aj múdrejšia.
Často sa mi stáva, že skúšam rôzne techniky, metódy atď a chcem sa s nimi podeliť až po skúsenostiach a overení. To je tiež dôvoď, prečo som mala dlhé pauzy a nakoniec o nich ani nepísala. No tak ako všetci (či väčšina) hľadám cesty a niekedy sa zdá akoby som naslepo bádala.

Tento rok bol pre mňa hlavne o frustrácii a zmetení. Cítim sa ako detektív, ktorý hľadá Pravé-Ja a veľmi pomaly nachádza nove stopy, ktorým ani poriadne nerozumie. Na rozlúštenie jednej stopy je treba niekoľko ďalších, ktoré získava mesiace.

Od teraz mám zámer pristupovať k môjmu blogu inak: písať vtedy, keď mám inšpiráciu a nečakať kým ujde. (Toto platí pre všetky aktivity) Držte mi palce ;-) No som rada, že už necítim nutkanie písať, lebo sa to odo mňa očakáva (všeobecne).

Prajem krásne Vianoce a úspešné vykročenie do nového roka.

Ivet
PS: Jednoducho som prokrastinovala... a teraz som sa dobre nasmiala, keď som hladala obrázok a googlila "procrastination" :D

2 komentáre:

  1. Ivet, dakujem za vsetky články v roku 2014 a prajem Ti tiez uspesny novy rok a presne ako pises, aby si mala inspiraciu a pisala vtedy, kedy to budes citit :)

    OdpovedaťOdstrániť