9. 9. 2014

Podstata pránickej výživy a bytia v prítomnosti

Skončil sa Vek Rýb a začal Vek Vodnára; skončil sa vek viery a nastal vek poznania a vedomia. (1) ... Toto je jeden z hlavných pilierov mojej správy.

V mojom procese k naplnenému životu, čoho súčasťou je aj zdravie a pránicka výživa, som pochopila, že základom pohodlného bytia v týchto výnimočných časoch je (ako mnohí hovoria) uzemnenie.

Definícia: Uzemnenie ako ukotvenie, splynutie duše s telom
Slovo "uzemnenie" používame na dve rôzne situácie. Prvá je o odovzdaní energií z tela Zemi (a výmena energií so Zemou), ako napríklad chôdza naboso a pod. Druhá situácia je o internom uzemnení seba samého/samej, no v tomto prípade "uzemnenie" z môjho pohľadu nie je dostatočne opisujúci výraz. Slová sú naše definície a definície súčasťou presvedčení, ktoré určujú naše prežívanie; jasnejšie a pozitívnejšie definície uľahčujú život.
Preto by som druhú situáciu opísala ako Ukotvenie našej esencie/energie/duše v tele.
Táto definícia nesie jasnejšie vysvetlenie, čo sa vnútri deje, ale taktiež aj pocit stálosti: ukotvenie pôsobí stálejšie ako potreba neustále sa uzemňovať (ako väčšina ľudí zažíva). Je to stav, nie aktivita.

Viac opisu Ukotvenia esencie v tele
Každý deň som stále viac a viac ukotvená a často krát mávam pocit, že už to viac nejde, no neskôr som znovu prekvapená, že ide. Opis môjho najhlbšieho ukotvenia je nasledovný:
Myseľ je úplne čistá. V tele sídli stabilná silná energia. Cítim torus svojho energetického pola, či merkabu. Ja som moje energetické pole. Cítim sa ako mohutný balvan, ktorým nikto nepohne, ktorý je nemenný. Sústredenie prehĺbim a uvedomím si (1), že ja som vesmír (posteľ na ktorej sedím, izba v ktorej som - všetko je tvorené mojim vedomím). Vo svojej realite som jediná bytosť. (Tajomstvo Eckharta Toleho je v ukotvení esencie v tele.)
Toto je len slovne priblíženie, no skúsenosť je ťažko opísateľná. Kto ma podobnú skúsenosť, chápe; kto nemá, pochopí keď precíti.

Ako splýnúť s vedomím tela
Ukotvenie nie je jednorazová záležitosť, ale neustály proces. Čím viac sa ukotvujeme a naša energia splýva s vedomím tela, tým viac môžeme zvyšovať osobné vibrácie.

Začala som približne v novembri minulého roku (2013) s jednoduchou meditáciou a tá mi stačí. Volá sa Self Body Fusion - Splynutie Ja a tela a takto by som ju z mojej skúsenosti opísala:
Pohodlne si sadnem, aby som sa mohla uvoľniť a ruky si dám väčšinou do lona. Pre privádzanie mojej osobnej energie ako jedinečnej pozemskej bytosti používam dýchanie. Pri nádychu sa sústredím na vonkajšok - na spojenie so Mnou (energiou, ktorá ma v tomto živote tvorí) a pri výduchu sa sústredím dovnútra - predstavujem si ako privádzam energie do tela a napĺňam nimi končatiny, potom trup, atď. Cítim ako sa napĺňam stabilnou energiou a energie vo mne zostávajú.
Dýchanie robím približne 10 minút. Meditáciu môžete robiť ako často chcete, podľa pocitu/potreby. (Ja som ju robila občas denne a potom týždne či mesiace nie, až kým som si znovu na ňu nespomenula.)

Druha dôležitá znalosť pre ustálenie ukotvenia je čistenie a predefinovavanie svojich presvedčení/programov/zvykov (ako je aj definícia uzemnenia), ktoré nám nedovoľujú posunúť sa vpred. To je nevyhnutná súčasť zvyšovania vibrácií a dá sa to robiť len vedome (1).

Ako súvisí ukotvenie s pránickou výživou?
To je veľmi jednoduché. Hovorí o tom aj Jasmuheen, no nie každý si to plne uvedomí, čo tým myslí (a ja som presvedčená, že sama to poriadne, "pozemsky" nechápe).
Jasmuheen hovorí o výžive z vnútra von a o výžive našej esencie. A toto je presne ono - ukotvenie, splynutie s telom, bez potreby neustále sa na to zameriavať je kľúč.

Keď som prešla na surovú stravu, cítila som, čo telo najviac vyživuje je životná energia danej rastliny. Je to dobíjanie nášho éterického tela, éterickým telom/energiami, čo konzumujeme. Éterické telo je prvá najspecifickejšia energetická vrstva našej bytosti - energetické prúdy presne obtekajú a napĺňajú orgány a bunky a udržiavajú ich tvar. Keď zomrieme, éterické telo sa rozpadá a preto sa rozpadne aj fyzické. No ak si predstavíte, že by všetky vrstvy vášho tela boli stále nabité, telo by nechradlo.

Pránicka výživa (breatarianstvo) teda nie je o vedomom dýchaní. Vedomé dýchanie má byť len barlička pre sústredenie sa na čenelovani vašej životnej energie do tela. No keď sa ukotvíte, vaša esencia splynie z telom, nie je potreba sa sústredovať na dýchanie (raz nebudeme musieť ani dýchať). Naším domovom sa stane prítomný okamžik, automatické sústredenie na našu realitu/okolie, telo a naše Ja - Máte odvahu plne a neustále vnímať seba a realitu okolo vás?

"Prečo musí byť všetko vedomé?"
... by mohla znieť otázka. Už nie sme vo veku viery, ale vedomého poznania (1), by mohla byť jednoduchá odpoveď...
no poskytnem aj argumenty:
1. Doteraz dosiahnutie pránickej výživy bolo záhadné a tí čo to dokázali nevedia presne ako - jednoducho sa to stalo a dokážu nám opísať "len" ako sa cítia (to nie je návod). Síce Jasmuheen píše o preprogramovaní emocionálneho a mentálneho tela, no nevedomým spôsobom cez meditácie, či afirmácie, napr. "Moje emocionálne a mentálne telo sa čistí. Všetko čo mi neslúži, odchádza" a pod. Robí veci príliž zložité a jednoduchosť je v "zvedomení".
Prvá vlna nejediacich to mala dosiahnuť jednoducho, (takmer) bez limitácií, lebo ich účel bol ukázať zvyšku populácie, čo je možné. Jasmuheen je samozrejme prvá vlna, no tým nechcem zdegradovať jej pomoc a globálny vplyv. (Podobne je to aj s Ekhartom Tole - opisuje aké "to" je)

2. Druhá vlna nejediacich je už o vedomej transformácii limitácii, čo mení kolektívne vedomie a expanduje Vesmír a Existenciu. Čím vedomejšie prekonávame naše výzvy, tým väčší vplyv máme ako Tvorcovia a zároveň tým aj pomáhame ďalším, ktorí to dosiahnu omnoho jednoduchšie a stále vedome.

Keď máte v živote mnoho výziev, zmaná to, že ste tak mocný/á a schopný/á ich prekonať. Viďte sa ako mocné bytosti, čelte strachom s týmto sebavedomím, lebo sa budú vracať, kým ich neprijmete. Dokonca im choďte vopred ;-).

Ivet
PS: Nie žeby som bola tak zaneprazdnená a nemala čas na písanie, no mala som problémy s uzemnením (vtedy nesprávna a preto nefunkčná definícia) a pri písaní, kedy čenelujem mnoho energií, som začala vnímať mnoho frekvencií a komunikácií a nevedela som to zastaviť (ako keby ste si zapli 10 rádií a na každom naladili inú stanicu). Nebolo mi to príjemné a odrádzalo ma od písania. (plus ďalšie výzvy)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára