V tomto module gadget sa vyskytla chyba

3. 9. 2013

Kvasinky vs. Ja: Bojisko v črevách a výherné stratégie (Editované)

V tomto príspevku by som vás rada oboznámila s prefíkanosťou kvasiniek, čím som prešla počas 5 dňového pôstu (Október 2012) a aký záver sa mi naskytol. 

Začnem záverom: 
Kvasinky (parazity) ovládajú našu nervovú sústavu, chute, myšlienky a sny. To je ich výherná stratégia. Myslíme si, čo prežívame, sme my. 
Moja výherná stratégia, na ktorej konci je vyhubenie kvasiniek, je odrezanie ich od príjmu potravy – rýchlo zomrú od hladu. 

K tomuto záveru som prišla po pôste, keď som si zrekapitulovala všetky udalosti, pocity a vnemy. Pred pôstom som jedla všeličo – aj varené aj surové, no nie mäso. Črevá som mala pomerne čisté, málo nánosov. Avšak musím podotknúť, že predtým som bola rok na surovej strave a len posledných pár týždňov som jedla aj niečo varené.

. 0. Deň: 
Mala som dva čisto zeleninové šaláty s olejom – počiatok výhernej stratégie – obmedzenie príjmu potravy.  

. 1. Deň: 
Konzumácia vody a čaju – začína hladomor. 
Večer som cítila, akoby niekto vysal moju energiu. Nebola som moc hladná ani unavená, skôr vyšťavená. 
V noci sa mi snívalo o sladkostiach. Vlastne by som to nenazvala sen, ale kvasinkové zúfalstvo. Nemal dej, len sa mi pred očami premietali keksíky, sladkosti, čokolády. Každú chvíľu som sa zobúdzala so sklamaním, že som porušila pôst, taký živý bol.  

. 2. Deň: 
Ráno som sa zobudila stále vyšťavená. Počas tohto dňa som cítila bublanie v črevách podobné nadúvaniu, až na to, že som vetry nemala. Neskôr som pochopila, že to boli umierajúce kvasinky, lebo keď kvasinka umrie, vypustí plyn. 
V noci som už nemala sen o sladkostiach.  

. 3. Deň: 
Zobudila som sa s pocitom, že umieram. To mi dávalo poznať, že posledné kvasinky sú na smrteľných posteliach. „Cíť, ako sa cítime my! Boj sa o svoj život a najedz sa!“ .... No vedela som, že po 2–3 dňoch pôstu zomrieť nemôžem, tak som pokračovala. 
Tento deň bol už kludný, nič sa nedialo, až na to, že som sa cítila strašne vyčerpane – prvý deň som sa cítila vyšťaveno, ale v tento deň som zistila, čo je to byť vyšťavený. Hlad som moc necítila a už som prestávala potrebovať piť. 

. 4. Deň: 
 Mala som už trochu viac energie, vypila som minimum vody, lebo telo to už nechcelo/nepotrebovalo. Toto bol deň úplného víťazstva nad kvasinkami. Pokračovala som ešte piatym dňom, že čo sa bude diať. 

. 5. Deň: 
Nič nové, energia lepšia, no telo bolo z boja vyčerpané. O šiestej večer som začala jesť. Ochutnala som všeličo a zistila som, že nič nechutí ako pred tým, hlavne sladkosti. Keď si dáte čokoládu, tak väčšinou vo vás vyvolá reakciu „hmmm, to je dobré“ – rôzne silnú. No a teraz absolútne nič. Chuť nebola tak silná ako zvyčajne, nedávalo mi to žiadny pôžitok. Preto som pochopila, že to nebol môj pôžitok, ale pôžitok kvasiniek. 

Takto som chute testovala pár dní, až kým som spravila „chybu“ a dala si pečivo – nová armáda kvasiniek bola späť. Odvtedy som sledovala vojnu znova – fyzické, emočné a mentálne symptómy – pri čistení a znovu jedení v prospech kvasiniek. Keď som ich mala premnožené a čistila som sa, tiež ovládali moje myslenie a niekedy som sa nevedela zbaviť predstavy čokolády. Stále sa objavovala v hlave a nedala pokoj – podobné ako sny z 1. noci. Záver je z môjho pohľadu jasne dokázaný. 

Teraz si buď môžete uvedomiť, že aj vo vás je bojisko, alebo to otestovať na vlastnej skúsenosti. 

Hor sa do boja! :D 

Krásne prežívané dni prajem. 
Ivet L.W.

Doplnenie 3.11.2013:
Pár týždňov pijem Pu Erh (vybrala som si ho náhodou = naviedlo ma na to Vyššie Ja) a čudovala som sa, že sa kvasinky nesprávajú klasicky. Zistila som, že Pu Erh likviduje kandidózu, takže je veľmi účinný pomocník v „boji“ - menej chutí, menej hladu. Spolu s medom podporuje odstraňovanie nánosov v črevách.

Môj nový recept ako sa zbaviť kandidózy jemnejšie:
Prvé 2 dni piť Pu Erh bez medu.
Do 15tej hodiny vypiť aspoň liter a nejesť.
Navečer zjesť pár jabĺk (z obchodu odporúčam odrodu Idared - najsýtejšie) a ak sa vám zvýši chuť a zbláznia myšlienky - ďalší Pu Erh. (inak večer nemá moc zmysel moc piť, lebo telo sa hydratuje len do 15tej hodiny).
Keď sa dostatočne vyprázdnia črevá na približne 3tí deň (záleží od pôvodnej plnosti čriev a rýchlosti vyprázdňovania) pridajte do čaju med. (Ja si nalejem do šálky čaj a pridám 2 lyžičky medu, lebo nemám rada čaj s medom. Vy si možete dať aj do čajníka, ak chcete) .... a pokračovať v miernom jedení jabĺk, či íného čerstvého plodu.
No odporúčam jablká, lebo tie obsahujú fruktózu, čo vám dodá priamu energiu. Idared je v obchodoch najlepšia odroda. Banány neodporúčam, lebo majú viac glukózy, na ktorú je potrebný inzulín, pomalšie sa vstrebá a je vyššia pravdepodobnosť, že doplní silu aj kandidóze.
Jablká sú ideálne vyvážené, čo sa týka fruktózy, glukozy, vlákniny, enzýmov, atď. Jablká sú účinné aj pri najprogresívnejšej rakovine žalúdka (nepamätám, kde som to čítala, ale odporúčam túto knižku o surovej strave).

2 komentáre:

 1. Wau, tak na toto sa tiez odhodlam, ale este nie som pripravena. Skusala si aj ine ocisty napriklad pecenovu?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Neskusala. Idem cestou jednoduchosti a myslim, ze obycajny post je najlepsi. Vtedy si telo samo urci, co a kedy bude cistit, tak ako potrebuje.
  Doplnanie stravy detox spomaluje. Ucinnejsi ako vodny post je suchy.

  Toto, co som opisala, bol uplne obycajny post a co som pri nom zazila. Moj prvy dlhsi - preto sa diali ine veci. Co sa tyka parazitov a mojich zisteni - neviem ci su zname - ale poznam par ludi, co si to tiez vsimli.

  Rychlost vymretia kvasiniek zalezi aj od mnozstva stravy v crevach... najprv sa musia skoro uplne vyprazdnit, aby tam neboli tajne zasoby stravy ;) ..... Vela zdaru! ... iked ja som to odvtedy nerobila touto extremnou formou (da sa aj lahsie) ale urcite je to najefektivnejsie a zabavne! :D

  OdpovedaťOdstrániť