28. 8. 2013

Ako sa jednotlivec môže podieľať na tvorbe budúcnosti

Mnoho ľudí má tendenciu komentovať stav dnešného sveta. Na Slovensku sú cieľom ohovárania hlavne politika, školský systém, ekonomika alebo jednoducho všetko naokolo. No tiež mnoho ľudí vie, že takéto zmýšľanie nám nepomôže; skôr môže poškodiť, pretože myšlienky sú ako príkazy, že to tak má ostať. 

Každý z nás má na Zemi, na Slovensku nejakú úlohu/rolu, ktorú môže cítiť, lebo ho priťahuje. Musím spomenúť už otrepaný výrok „začať treba od seba“ : ) ... presne tak. Nie je potreba sa sťažovať na oblasti, ktoré nesúvisia s vaším cieľom, aj keď vás dennodenne obklopujú. A ak je to súčasť vašej role, tak tobôž vám to neprospeje v naplnení. Každopádne sú ľudia, ktorých úlohou je zmeniť systémy a postupne na tom pracujú. Frflaním, či len komentovaním situácie sa nič nezmení a ani zo dna na deň nemôže. Pracujte na svojej roly a postupne sa k nej posúvajte. To robia aj tí, ktorých rola je zmeniť systémy. Len vyčkajte a buďte pozitívni. Nehádžte im polená pod nohy vytváraním frekvencie nezmenenej situácie vašimi slovami a myšlienkami. 

Verte, že sa na tom pracuje. Ľudia sú momentálne v procese veľkej transformácie, aby dokázali vykonávať svoju pozemskú misiu. Potrebujú tréning na veľké zmeny. 

Ak nie ste s niečím spokojní, keď si večer líhate do postele, napíste si na druhý deň ráno zoznam s nadpisom „Čo mám dnes spraviť, aby som si mohl(a) povedať, že som spravila dosť pre lepšiu budúcnosť.“ (U mňa je to väčšinou strava, detoxikácia, meditácia, cvičenie a iná aktivita s rôznymi obmenami a prídavkami). Tento návod vám môže chvíľu prospešne slúžiť. 

Vy ste kamene úžasnej budúcnosti a preto, aby bola pevná a mohutná, kamene musia byť silné a stabilne na svojom správnom mieste. 

Buďte najkvalitnejší kameň, aký môžete byť. 

Ivet L.W.

2 komentáre:

  1. Super napisane. Mas uzasny blog, citam vsetko doradu. Dakujem, ze si ho vytvorila :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Dakujem. Som rada, ze sa ti paci a resonujes s tym co pisem :) ... kedykolvek mi mozes napisat - otazky, navrhy, pokec.

    OdpovedaťOdstrániť