29. 7. 2013

Vianočná kométa 2013

Tento rok a možno aj začiatok nasledujúceho nás čaká zaujímavá šou na oblohe. Blíži sa k nám kométa, označená ako C/2012 S1 alebo Vianočná kométa, ktorú objavili v septembri 2012 v Rusku na International Scientific Optical Network (Medzinárodnej Vedeckej Vizuálnej Sieti).

28. novembra preletí veľmi blízko Slnka a mnoho z nej sa roztopí, ak nie celá. Ak však nezhorí, môže sa za ňou vytvoriť ohromný prašný chvost a okolo Zeme preletí 26. decembra. Ak by sa tak stalo, išlo by zatiaľ najväčšie priblíženie, aké sme kedy mohli sledovať (veľkosť mesiaca). Následne 14.-15. januára 2014 by Zem (podľa tohto zdroja) mala prejsť cez obežnú dráhu kométy, čo by mohlo spôsobiť meteorický dážď (nebojte, nie taký, aby nás to zničilo – ale vytvorilo exhibíciu).

Natrafila som na video z novembra 2012, kde sa k tejto kométe vyjadruje aj Bashar. Tu je čiastočný preklad:

... v nasledujúcom roku 2013 budete svedkami niekoľkých globálnych udalostí, ktoré pre vás budú príležitosťou pre definovanie určitých záležitostí a zistenie, čo pre vás znamenajú. Budú to zmeny v kolektívnom vedomí, vďaka ktorým môžete porozumieť, ako sa kolektívne posúvate paralelnými realitami do realít, ktoré preferujete.

Jedna z nasledujúcich udalostí, ktorá bude vo vašej spoločnosti prevládať a o ktorej astronómovia a vedci začínajú hovoriť, je tzv. Vianočná kométa. Existujú pre vás dve možné reality:
1. Kométa prejde tak blízko Slnka, že ju pritiahne a pohltí. K tejto možnosti existuje niekoľko vysvetlení, ale tie prediskutujeme inokedy.
2. Slnko kométu neabsorbuje a ona prejde okolo Zeme tak blízko, že to bude najjasnejšia kométa, aká bola v histórii zaznamenaná. Budete môcť prežiť obrovský údiv a radosť, a brať to ako odraz od vesmíru pochopiteľný viacerými spôsobmi.
...

Vianočná kométa predstavuje ďalší rozdeľovací bod tak, ako zimný slnovrat (2012). Budete môcť zažiť rozdelenie realít novým spôsobom, ktorý prediskutujeme v roku 2013.

Ak povolíte túto príležitosť, bude nasledovať mnoho ďalších prekvapení, z ktorých niektoré predstavíme 21.12.2012, konkrétne 4. ... (neviem aké)

Tento článok je trochu necelistvý, ale aspoň informuje o kométe tých, čo o nej nepočuli.

Prajem krásne dni a obstojné zvládanie horúčav.

Ivet L.W.

Bashar o kométe (ak by bolo video neprístupné a chceli by ste ho vidieť, ozvite sa.)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára