2. 7. 2013

O prospešnosti hnačky

Pri určitých témach často počúvam vyjadrenia: „Nie, nechcem. Minule som mal z toho hnačku“, či „Toto nechcem jesť, lebo z toho mávam vždy hnačku.“. Keďže som to už mnohokrát počula a vysvetľovala, mám pocit, že veľa ľudí nevie, čo je hnačka a čo ju spôsobuje.

Snáď sa zhodneme na tom, že telo ukladá toxíny (hlavne) zo skonzumovaných substancií, preto je občas potrebná detoxikácia napríklad pôstom, či diétou. No ak detoxikácia nie je umožnená, telo si ju vypýta formou choroby. 

Veľmi častý problém sú premnožené kvasinky, ktoré sa prejavujú nadúvaním. I keď staré príslovie hovorí „Kto grgá a prdí, zdravie si tvrdí“ – nie je to pravda – pravé naopak. Pri konzumácii surovej stravy som postrehla, že ani jedna z aktivít ma nepostihuje (resp. v minimálnej a veľmi slabej podobe) a moje zdravie je lepšie. Záver – vetry nie sú O.K.

Kvasinky tvoria v črevách kyslé prostredie, čo ničí vami produkované enzýmy ako napríklad diaminooxidázu. 

Diaminooxidáza je enzým citlivý na kyslé pH, ktorý sa tvorí v črevách. Odbúrava z tela histamín – látka spôsobujúca alergické reakcie, precitlivenosť organizmu, suchú pokožku, zvýšenú produkciu žalúdočných štiav a aktívnejšiu peristaltiku hladkého svalstva (žalúdok, črevá), čo vedie k rýchlejšiemu tráveniu, pričom kvasinky zabraňujú dostatočnému vstrebávaniu živín. (diagnóza: histamínová intolerancia) 

Ak máme premnožené kvasinky a skonzumujeme niečo, čo ich zabije, prejaví sa to hnačkou. Hnačka signalizuje, že máte v tele niečo, čo tam nemá byť a telo sa časti zbavilo. Preto je hnačka dobrá, no kvôli nepohodlnosti nepochopená.

Kyslé prostredie v črevách môže narušiť zelenina, ovocie alebo voda z prírodného prameňa. Ak vás niečo preženie, dajte si to ešte raz – po čase to bude miernejšie a telo bude jasať. :) 

Neutrálne pH: 7 ... Zásadité: vyššie ako 7 ... pH krvi a slín: 7,4

Kvasinky mi pripomenuli dokument, čo som pred nedávnom videla: Rakovina a zakázané liečby. Ku koncu dokumentu je odhalená zaujímavá teória o kvasinkách a plesniach v tele: tumor začína rásť pod ložiskom plesní a rozširovanie je kvôli odlupovaniu kusov plesní, rozširovaniu krvou a usádzaniu v iných častiach tela. Rôzne rakoviny vyliečili práve látkami, ktoré zabíjajú plesne a baktérie. Jedna veľmi zaujímavá technika je aj vstreknutie roztoku zo sódy bikarbóny priamo do cievy, ktorá vyživuje tumor. Ak viete po anglicky a zaujme vás trajler, tu je linka na celý dokument

Pre zdravé telo a ducha 
Ivet L.W.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára