22. 7. 2013

Ega sa treba zbaviť! Zvíťaziť nad ním! ... určite?

V poslednej dobe (niekoľko rokov) sa hovorí o zbavovaní / zabíjaní / ovládnutí Ega. Aj ja som si to pred nejakým časom myslela. No tento vzdor spôsobuje len jeho zosilnenie. V skutočnosti je potreba sa vzdať a nebojovať, pretože sa ho veľmi dlhú dobu nezbavíme – v podstate nemôžeme kým sme vtelení – Ego patrí k tomuto druhu života. 

Správny cieľ je transmutácia Ega bez vzdoru a námahy. Je treba si ho spriateliť a byť k nemu láskavý. Veď nám predsa slúži v hre života, aby sme našli sami seba – nebuďme k nemu tak prísni a tvrdí. 

Egom sa dá nazvať naša fyzická myseľ, ktorá vidí len minulosť a prítomnosť; nevidí ani kúsok do budúcnosti (budúcnosť vníma naše Vyššie Ja – duchovná myseľ). Samotné veci o ktorých premýšľame nie sú egoistické, ide o spôsob akým premýšľame. Strácame sa v myslení, nie sme si ho často vedomí a keď sme, tak ho sprevádzajú všelijaké emócie, s ktorými často bojujeme (teraz narážam na tie nepríjemnejšie). Posudzujeme ľudí, situácie, frfleme atď. 

Ega (takého, ako som opísala vyššie) sa dá zbaviť očistením a zvýšením osobných vibrácií; treba ho vyčistiť a vyleštiť. Jednotlivé druhy myšlienok a emócií majú určité vibrácie, keďže sú energia. Zvyšovaním osobných vibrácií spozorujete, že mnohé emócie a myšlienky zrazu miznú a keď si vibrácie znížite, zrazu sa objavia. 

Samozrejme trvalé zvýšenie vibrácií nie je také jednoduché; ak sa o to pokúšate asi ste si to všimli. Keď ich zdvihnete na svoju prirodzenú vibráciu (váš momentálne najvyšší potenciál), cítite sa úžasne, ale po nejakom čase znovu spadnete. Čím to je? 
Zvyšovanie vibrácií je ako odľahčovanie tela a lietanie. Keď máte mnoho batožiny, je to ťažké; postupne vás stiahne späť. Táto batožina sú staré cudzie emócie, ktoré ste nazbierali vo všetkých inkarnáciách na Zemi. V procese dospievania cez inkarnácie sa ich pomaly zbavujeme, ale aj naberáme nové. Pokým sa Duša vyvíja, znamená to, že sa úspešne učí cez spracovanie emócií. 

V súčasnej dobe sa už nenachádzame v 3 dimenzii. (Sme v 3 hustote = priestor, kde zostaneme ešte približne 1000 rokov.) Dimenzia hovorí o výške vibrácií. Sme v spodných vibráciách 4 dimenzie, kde dualita už neexituje, ale jej dojem je vytváraný ľuďmi a ich spôsobom myslenia. Každého putá k dualite a karmickým emóciám boli rozviazané a ide už len o nevedomé držanie sa návykov jednotlivca. 
Kolektívne vibrácie a vibrácie Zeme sa stále rýchlo zvyšujú, preto môžete pociťovať rôzne výkyvy nálad a emócií, ktoré ste možno predtým nezažívali. Je potrebné sa emócií zbaviť podvolením, ich precítením a podporovaním zvyšovania osobných vibrácií (Sebeláska a starostlivosť o telo). 

Ak by ste mali k príspevku otázky, či nejasnosti, neváhajte sa mi ozvať. 

Prajem krásne letné dni. Teplota sa drží v príjemnom intervale vďaka severnému vetru (roztápajúcim sa ľadovcom) :-) 

Ivet L.W.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára