8. 6. 2013

O Láske k sebe samému

V dnešných časoch je emocionálna očista základná úloha, ktorú máme. So zvyšujúcimi vibráciami sa zvýrazňujú naše neduhy a v poslednej dobe je internet plný materiálov o láske k sebe samému, resp. ako sa milovať na 100%. Chcela by som vám vysvetliť, čo sa za tým skrýva, ako to funguje a ako robiť emocionálnu očistu. 

Už mnohí viete alebo ste počuli, že sme duchovné bytosti s pozemskými skúsenosťami a ako duchovné bytosti sme svetlo. Toto svetlo je čistá Láska, Prána, Či, Ki, Manas, Boh... (má mnoho názvov). Naša skutočná podstata je presne z toho istého, z čoho je celý vesmír. 

Štruktúra vlastnej lásky 
Krásneho a vyrovnaného človeka často opisujeme akoby žiaril – žiari z neho Láska. Predstavte si svetelnú bytosť: má tvar človeka a svieti ako hviezda. Keď ľudstvo upadlo uložilo na seba obrovskú limitáciu – hrubú škrupinu, cez ktorú neprenikalo ani trošku z nášho svetla – všetko sme zabudli.

No škrupina nie je pevná, ale skladá sa s mnohých malých kúskov puzzle, kde každý zodpovedá nejakej našej časti alebo vlastnosti. Každý tento malý kúsok tieni svetlu, čo je za ním; resp. cítime absenciu lásky k tento našej časti a prejavuje sa ako strach, ktorého prejavy nabaľujú rôzne negatívne vlastnosti. Tieto vlastnosti sú na povrchu a zacláňajú nám v odhalení strachu. 

Presúvame sa z tmy do svetla prekopávaním sa cez negatívne vlastnosti k strachom a ich odstraňovaním dovoľujeme nášmu svetlu prenikať von. Čím viac strachov odstránime, tým viac budeme žiariť a milovať seba samých. 

Emocionálna očista
Už vieme, že sú dva hlavné pocity: láska a strach. Všetky ostatné pocity a vlastnosti sú od nich odvodené. 
Za všetky by sme mali byt vďační. Keď sme vďační za tie pozitívne – znásobia sa. Keď sme vďační za negatívne, vytvárame dočasnú skratku k našej podstate. No aby sme našli našu podstatu natrvalo je potreba negatívne emócie analyzovať a hľadať strach skrývajúci sa za nimi a natrvalo ho odstrániť. 

Keď odhalíte strach, môže vám trvať dlhšiu dobu, kým ho úplne odstránite – skoro nikdy sa to nedá spraviť okamžite. 

Ako odhaliť strachy? 
V jednom predchádzajúcom článku som načrtla konkrétnym prípadom, ako to robím ja. Keď pocítite nejaký negatívny stav – hnev, nenávisť, nervozitu... najprv si musíte uvedomiť, že by ste sa tak nemali cítiť, ak chcete byť šťastní a milovať sa. To vám umožní pracovať s daným stavom. Nechajte mu voľný priebeh a skúmajte ho. Pýtajte sa prečo sa tak cítite.

Napríklad: prečo ma to rozčuľuje? Väčšinou sa objavia racionálne odpovede (v psychológii sa to nazýva racionalizácia) – napríklad nemám rád, keď niekto niečo robí a pod. Tu si často ľudia povedia, že takí sú a nedá sa to zmeniť. No dá : ) ... Ak identifikujete, čo nemáte radi na vonkajšom svete, odhalíte, čo nemáte radi sami na sebe. Všetko je zrkadlo. A tu sa začína zábava. 

Ak už viete, čo na sebe nemáte radi a posudzujete, môžete začať hľadať dôvody, ktoré vás privedú priamo k strachu, ktorý vám nedovoľuje milovať nejakú svoju časť. Na prvý pohľad nemusí vôbec súvisieť s pôvodnými negatívnymi vlastnosťami a pocitmi. A v tom je krása procesu emocionálnej očisty. Pre mňa je to veľmi zaujímavé a vždy, keď sa dostanem ku kúsku puzzle, tak sa radujem.

Čerstvý príklad:
Najlepšie sa učí z konkrétnych príkladov, ktoré jasne odhaľujú princípy. Takto to vnímam aj v škole. Najprv nám dajú horibilnú definíciu, ktorej absolútne nerozumiem, no keď sa na ňu znovu pozriem po ukážkovom príklade je omnoho jasnejšia. 

Odjakživa som nemala rada triviálne reči, no posledné dva týždne sa to zmenilo na nenávisť, ktorá ma donútila to riešiť – nájsť dôvod. Som vďačná za zvýraznenie, lebo inak by som sa tým nezaoberala. 

Osamote v pokoji som začala výkopy. Spomenula som si znovu na situáciu, ktorá ma znechutila a skúmala som pocity. 
Prečo ma tie triviálne reči, tak rozčuľujú? 
Zistila som, že to je ich povrchnostou, čo ma doviedlo k neznášanlivosti povrchnosti ako takej. 
Prečo nemám rada povrchnosť? Čo mi na nej vadí? 
... žiadna odpoveď... 
Čo je pre mňa povrchnosť? Ako ju vidím? 
Objavila sa charakteristika povrchných ľudí: všetci sme svetelné bytosti a oni odmietajú ísť hlbšie a spoznať sa. 
Prečo?
Boja sa svojej sily. BEEEM! 

Odhalila som svoj základný strach. Bojím sa svojej vlastnej moci a inakosti. Krásne je, že som sa k tomu dostala cez nenávisť k triviálnym rečiam : ). 

Tým, že som odhalila tento svoj strach, odhalila som aj veľmi dôležitý dôvod, prečo sa mi nedarí ísť po ceste vedúcej k životnému cieľu. Už niekoľko mesiacov sa pýtam, prečo robím veci, ktoré nechcem robiť. ... a teraz som to odhalila. 

A tu začína posledná fáza emocionálnej očisty – odstránenie strachu. Môžete nad ním meditovať; byť mu vďační, že vás posúva ďalej; byť vďační a milovať vlastnosť, ktorá strach vyvoláva. V mojom prípade je to moja moc. Tým posilníte svetlo v tejto oblasti, ktoré nakoniec vytlačí a vystrelí kúskom puzzle preč. 

Veľa zdaru a radosti v procesoch emocionálnych očíst! 

S úprimnosťou a radosťou, 
Ivet L.W.

2 komentáre:

 1. ale ako odstrániť strach o svojich najbližších - svoje deti napr. ?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dobry den. Dakujem za otazku a ospravedlnujem sa za neskoru odpoved.

  Strach o blizkych nie je ten priamy strach, ktoreho sa mate zbavit. Len zakryva iny.
  Pri tomto sa skor pytajte, co by vas najviac desilo keby ste ostali bez deti, ci inych prislusnikov. Co by vam chybalo? Bojite sa samoty? Ci niecoho ineho? ... Ked si zivo predstavite, ze ste prisli o rodinu, co to vo vas vyvolava - to je to coho sa bojite - potom sa mozete pytat preco... atd. Odtialto mozete pokracovat sami. Priame strachy sa vyskytuju (naj)hlbsie, nie su na povrchu.

  Potom je tu aj otazka strachu zo smrti (ale to predpokladam ze je vedlajsie, kedze sa bojite o inych nie seba). Kazdopadne pripomeniem.
  Smrt nie je nic zle, zivot tym nekonci - zivot je nekonecny. Vnimate sa ako telo, ci ako dusa? Ak ste 3D telo, tak sa smrti mozete bat. No ak ste si vedomi ze ste dusa/duch/energia ktora sa inkarnovala a vidite zivot v tele z tejto perspektivy, tak strach zo smrti nie je namieste.
  S expandovanim vedomia pocitite svoju nekonecnost, len pre toto poznanie je treba nieco robit.

  Zrovna citam "In Resonance" od Jasmuheen a ona tiez hovori, ze pre expanziu (poznanie seba a aktivaciu vyssich zmyslov) je potrebna ista poslusnost a skutocny zaujem o poznanie.
  Tiez ma zaujala jedna pasaz o jej minulom zivote: tento zivot nemala dobry vztah s dcerou a zistila ze jej dcera bola v inom zivote jej syn, ktory zomrel maly, neprijemnou smrtou (uz si presne nepametam detaily). No a jej zly vztah s dcerou pramenil z toho, ze sa o nu priliz bala - ze ju strati. Odkedy transformovala tento strach (videla tuto udalost a uvedomila si to), pretransformoval sa aj ich vztah. ... cize u vas moze byt aj nieco podobne... no skor myslim, ze vas strach skryva strach iny, kedze pisete vseobecne ... nie ze mate problem s konkretnou osobou.

  Snad som vam nejako pomohla a ak by ste o tom chceli viac popisat, mozete mi napisat na e-mail: slovak.wayshower@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť