17. 5. 2013

Emocionálna očista: Nenápadné posudzovanie

V rámci emocionálnej očisty by sme sa mali zamerať na zrkadlá, čo nám druhí ukazujú. Duchovne vysoko vyvinutý človek nevidí zrkadlo nikde a akceptuje každú bytosť, aká je. Ani ho nenapadne posúdiť nejaký jeho úkon, slovo, či zjav. 

Keď máte vyriešené komplikovanejšie emočné záležitosti, zostávajú pod povrchom ďalšie, ktoré predtým neboli viditeľné alebo podstatnejšie. Ako jedinec zvyšuje svoju vibráciu/frekvenciu a zbavuje sa nízko vibračných energii, zobrazujú sa mu nevyriešené energie na novej vibračnej úrovni. Sú to jemnejšie emócie, ktoré nám nespôsobujú žiadne veľké utrpenie a tolerujeme ich. No ak sa chcete dostať ešte vyššie, do väčšej blaženosti, je treba ich riešiť. 

Nazvala som ich „Nenápadné posudzovanie“. V túto dobu sa väčšinou zaoberám práve takýmito drobnosťami a odhaľujú mi nový svet a pochopenie. K tomuto vám uvediem príklad – moja posledná plodná intuitívna analýza: 
Videla som osobu, ktorá nebola vyobliekaná ako z módneho móla (je pre mňa doležitejšie, ako na mňa človek pôsobí, nie čo má oblečené), ale Ego zrazu zahundralo „Prečo si pchá peňaženku a doklady do zadných vreciek nohavíc... to je strašné...“. V tomto momente sa väčšinou objaví druhá vlna myšlienok „ale veď to je jedno, všetci sme si rovní...“ (alebo niečo podobné) a tu napredovanie končí. No keďže praktizujem hľadanie zrkadiel a nepohrdnem žiadnou Egoistickou udičkou, hneď som sa jej chopila. Nechala som Ego frflať ďalej a sledovala ho. 

Našla som súvislosť s mojim posudzovaním narcistických ľudí – resp. nemôžem sa na nich pozerať. Občas som v sebe cítila určitú mieru narcizmu, no vždy som to potláčala kvôli nevhodnosti. Nemala som to na sebe moc rada. 

Nasledovalo uvoľnenie, zvýšenie vibrácií, expandovanie vrchných dvoch čakier a opakované pýtanie „Prečo?“ striedané s tichom a čakaním na odpoveď. Zrazu prišla od môjho milovaného Vyššieho Ja energetická odpoveď cez korunnú čakru a zasiahla aj srdcovú, aby som cítila presnosť informácie (najviac pochopenia získate práve cez duchovné srdce). Pochopila som tých, čo uctievajú svoju vonkajšiu krásu. V skutočnosti neuctievajú a neakceptujú svoju vnútornú. Neakceptujú sa ako krásne duchovné bytosti. 

Hneď som si spomenula na správu od Vyššieho Ja ktorú mi čeneloval priateľ. ... toto bola jediná časť, ktorú som cez duchovné srdce zo správy poriadne nezachytila: „Akceptuj sa ako prekrásna bytosť, ktorá si.“ ... Sú to len slová a skutočné pochopenie prichádza cez srdce. No tiež cítim, že ešte nejakú dobu potrvá, kým sa takto začnem 100%-ne vidieť, no aspoň už presne viem, čo tým je myslené. Znovu som sa pohla ďalej a zmenil sa môj pohľad na „narcisov“. Malé krôčiky sú lepšie, ako stáť na mieste.

Odporúčam každému zvyšovať svoje vibrácie a približovať sa k Vyššiemu Ja. Čím viac od neho budete prijímať, tým viac pochopíte a budete spokojnejší. Je to krásny pocit, keď prijmete jeho energiu. Priala by som každému, aby to raz zažíval. 

Keď sa snažíte zistiť, prečo máte dané pocity a nejde to... netrápte sa, nechajte to tak a pokračujte vo zvyšovaní vibrácií. Raz budú dôvody jasnejšie a príde čas, keď prijmete odpoveď. 

Veľa zdaru pri spoznávaní sa. 
Ivet L.W.

4 komentáre: