14. 4. 2013

Bashar: 6 bodov pre perfektné zdravie


Nasledovných 6 bodov pre perfektne zdravie nám dal Bashar s tvrdením, že ich dodržiavanie eliminuje riziko hocijakej choroby u 99,999999 % ľudí. Dodáva: „Sú to jednoduché body, ktoré sa dajú do života doplniť.“

  1. Kyslík
  2. Hydratácia
  3. Cvičenie a pohyb
  4. Redukcia stresu
  5. Toxíny
  6. Odľahčenie jedla
1. Kyslík
Bashar tvrdí, že je najdôležitejší, lebo dovoľuje bunkám opraviť sa. Nie nadarmo sa v poslednej dobe píše o vedomom dýchaní. Telo sa dá dobre okysličiť pomocou meditácií, Jogy a mnohých ďalších relaxačných cvičení ako Qi Kung. Niektoré bojové umenia sa dajú prevádzať pomaly ako napríklad Aikido a i.

2. Hydratácia
Mnoho chorôb je spôsobených práve dehydratáciou, pričom ja považujem za chorobu aj starnutie. Hovorí sa, že s pribúdajúcim vekom telo stráca vodu, akoby to bolo prirodzené. No telo má vody v skutočnosti nedostatok kvôli konzumácii spracovanej (dehydratovanej) stravy. Pitím dostatočného množstva tekutín sa dokáže hydratovať, no niekedy toho nie je schopné pre celkový zlý stav organizmu a len sa jej zbavuje. Preto je lepšie jesť živú stravu – nie usušenú, uspatú. Voda je indikátorom života a ak namočíte usušené semená a orechy a nenasajú vodu, sú mŕtve. Ak vodu nasajú, sú živé a ak aj vyklíčia, sú mladé a plné energie.
Naše telo je zložené zo 60-75% vody, ktorá je potrebná pre lepšiu vodivosť a pre rýchle vedenie elektrických signálov. No nie len neuróny potrebujú vodu, ale každá bunka v tele. Ja volám fyzické telo aj bunkovisko (analogicky od mraveniska :-) ). Dobre hydratované telo nie je nikdy smädné; smäd je posledný signál.

3. Cvičenie a pohyb
Pohyb pumpuje telom krv, ktorá ho vyživuje a odplavuje toxíny. No pohyb je taktiež dobýjajúci; rozhýbe energie a umožní vyplavovanie hormónov dobrej nálady.

4. Redukcia stresu
Ďalší bod je o vzdaní sa emócií súvisiacich s okolnosťami, ktoré nemôžeme zmeniť. Nechať ich byť, bez toho, aby sme sa nechali strhnúť. O tom sú aj mnohé súčasné učenia žitia v prítomnosti a spokojnosti. Neobávať sa, čo by sa mohlo udiať, nespomínať na to, čo už bolo.

5. Toxíny
Pre správne fungovanie tela a jeho látkovej rovnováhy je potrebné sa zbaviť toxínov, zbavovať sa ich neustále a snažiť sa, čo najviac eliminovať ich príjem.

6. Odľahčenie jedla
Najideálnejšia fyzická strava, ktorá najmenej intoxikuje telo, je surová a živá. Tí, čo cítia, že môžu ísť aj „ďalej“, môžu skúsiť konzumáciu len ovocia (fruitariánstvo), štiav, vody (wateriánstvo), či nakoniec žiť len z lásky a dychu (breathariánstvo).

Vplyv stravy na spojenie so zdrojom


Prvých 5 bodov je, podľa mňa, ľahko doplniteľných do života – ako vraví Bashar. Čo sa týka šestky – zlepšujte stravu pomaly, aby si to telo ani nevšimlo a netrápilo sa. Hlavne robte ako Vy cítite, že je pre vás správne.

Zdroj - Basharove bodov:Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára